Nauka języka hiszpańskiego – jakie przynosi korzyści?

Nauka języka hiszpańskiego – jakie przynosi korzyści?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, po mandaryńskim. Jest również językiem urzędowym w 23 krajach Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, a także w Hiszpanii, Meksyku i Gwinei Równikowej.

Z ponad 420 milionami użytkowników na całym świecie, hiszpański jest językiem, który szybko zyskuje popularność wśród ludzi, którzy chcą nauczyć się drugiego języka. Więc jeśli jesteś jedną z tych osób, dlaczego nie zdecydować się na naukę hiszpańskiego? Będziesz w stanie komunikować się z ponad 400 milionami ludzi!

Oto kilka powodów, dla których hiszpański jest dobrym wyborem dla początkujących:

Jest łatwy do nauczenia 

Hiszpański jest bardzo prostym i nieskomplikowanym językiem. Ma mniej zasad gramatycznych niż angielski, dzięki czemu jest łatwiejszy do nauczenia.

Używa znanych słów 

Wiele hiszpańskich słów jest podobnych lub identycznych jak angielskie; w języku hiszpańskim jest mniej akcentów niż we francuskim czy niemieckim; wymowa również jest łatwiejsza. Dzięki temu język hiszpański jest łatwiejszy do nauki dla rodowitych Anglików niż inne języki, takie jak niemiecki czy francuski.

Możesz podróżować 

Jeśli chcesz podróżować po Ameryce Łacińskiej lub Hiszpanii i nie znasz lokalnego języka, będziesz potrzebować podstawowej znajomości hiszpańskiego, aby móc porozumieć się z mieszkańcami i zrozumieć znaki w mieście. Nauka hiszpańskiego może sprawić, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna!

Jeśli szukasz miejsca, w którym znajdziesz pomoce dydaktyczne, to księgarnia językowa, nadaje się do tego idealnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*