Co może przydać się na budowie?

Co może przydać się na budowie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia sanitarne na placu budowy

Zgodnie z przepisami na czas prowadzenia prac budowlanych trzeba zapewnić robotnikom odpowiednie warunki sanitarne i socjalne. Obiekty sanitarne i socjalne powinny zostać umieszczone w odpowiednio wydzielonym miejscu. Pracownicy muszą mieć przede wszystkim umożliwiony dostęp do toalet. Na placach budowy najlepiej sprawdzają się przenośne toalety obsługiwane przez wc serwis, który dba o czystość oraz regularne opróżnianie zbiorników na nieczystości.

W takim miejscu powinna również znaleźć się umywalka. Najlepiej, gdyby zlokalizowana była w sąsiedztwie toalet oraz przebieralni. Umywalnie muszą zapewniać dostęp do zimnej i ciepłej wody. Jeśli jest to technicznie możliwe, należy podłączyć dostęp do wody bieżącej. Każdy pracownik pracujący na budowie musi mieć możliwość korzystania z wody zdatnej do picia w oznaczonym widocznie miejscu.

Przestrzeń socjalna i magazynowa

Poza urządzeniami sanitarnymi na budowie niezbędne są również kontenery magazynowe i socjalne. Pierwsze z wymienionych przeznaczone są do przechowywania sprzętu wykorzystywanego podczas prac budowlanych. Pomieszczenia socjalne powinny chronić przed deszczem, wiatrem lub palącym słońcem. Trzeba wyposażyć je w stoły, krzesła, a także sprzęty i urządzenia potrzebne do podgrzania lub przygotowania posiłku oraz gorącego napoju.

Na każdym placu budowy musi znaleźć się również przebieralnia z zamykanymi szafkami, w których pracownicy mogą przechowywać prywatną odzież na czas pracy. Należy pamiętać o tym, że wszystkie pomieszczenia socjalne muszą być ogrzewane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*