Co to są opakowania kaszerowane?

Co to są opakowania kaszerowane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży poligraficznej niezwykle modne jest obecnie tzw. kaszerowanie, polegające na podniesieniu walorów estetycznych danego projektu poprzez sklejenie co najmniej dwóch różnych materiałów. Przeważnie łączy się ze sobą gruby arkusz tekturowy z cienkim papierem ozdobnym, uzyskując w ten sposób oryginalne opakowania kaszerowane. Są one wykorzystywane na różne sposoby – np. jako pudełka na prezent czy pojemniki do wysyłki towarów ze sklepu. Z niniejszego artykułu dowiemy się, czym się te produkty charakteryzują. 

Odrobina ekskluzywności nie zaszkodzi 

Opakowania kaszerowane prezentują się bardzo efektownie, zwracając na siebie dużą uwagę – często są bowiem ozdobione oryginalnym zdjęciem, fantazyjną grafiką czy eleganckim napisem, a nierzadko też posiadają oryginalny kształt. Wyróżniają się również ponadprzeciętną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co w znacznym stopniu zwiększa ich bezpieczeństwo w trakcie transportu.

Dużą zaletą tych konstrukcji jest ponadto możliwość ich pokrycia lakierem matowym albo połyskowym, folią ozdobną czy hot-stampingiem. Jest to idealny sposób na wyróżnienie istotnego elementu identyfikacyjnego, takiego jak choćby logo marki. Obecnie bardzo popularne są zwłaszcza kaszerowane kartony na zamówienie, wykorzystywane powszechnie w branży obuwniczej, odzieżowej, spożywczej, ceramicznej, ogrodniczej, motoryzacyjnej, a nawet AGD. Pełnią one niezwykle ważną rolę marketingową, ponieważ służą głównie do pakowania towarów, które następnie trafiają do klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*