Co zrobić, aby szuflady w kuchni wysuwały się prawidłowo?

Co zrobić, aby szuflady w kuchni wysuwały się prawidłowo?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby szuflada kuchenna poprawnie spełniała swoją funkcję, potrzebuje specjalnego mechanizmu do otwierania i zamykania. Taką rolę odgrywa prowadnica do szuflady. Jej brak znacznie utrudnia wysuwanie półki. Natomiast właściwie dopasowana zwiększa komfort użytkowania mebla. Prowadnice do szuflad wyprodukowane są z trwałych materiałów, które umożliwiają intensywną eksploatację, mimo dużego obciążenia. Aby jednak zadbać o prawidłowe ich wysuwanie, należy pamiętać o spełnieniu kilku podstawowych warunków.

Dopasowane do potrzeb

Poprawne działanie prowadnic gwarantuje dopasowanie ich do potrzeb szuflady. Przede wszystkim ich wymiary powinny współgrać z długością szuflady, a także jej zastosowaniem. Inne wersje sprawdzają się w przypadku pojemników z dużym obciążeniem, a inne w miejscach, w których przechowywane są lekkie produkty.

W ofercie producentów znajdują się elementy o różnych długościach, jak i przystosowane do dźwigania dużych obciążeń (nawet do 50 kg). Kolejnym kryterium, które należy spełnić, aby zapewnić sobie poprawne działanie prowadnicy, jest jej regularne smarowanie. Dzięki temu ruch pozostaje płynny, a mechanizm nie zacina się. Wybierając preparat do smarowania, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane są meble. Ostatnim elementem jest dopasowanie systemu wysuwania szuflady do indywidualnych potrzeb. Na rynku istnieją produkty, które zapewniają częściowe lub całkowite wysuwanie pojemników. Można spośród nich wybrać taki model, który spełnia nasze oczekiwania i preferencje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*