Częste awarie pojazdów budowlanych

Częste awarie pojazdów budowlanych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojazdy budowlane, podobnie jak samochodowy osobowe, ciężarowe, maszyny rolnicze i tak dalej, mają swoje awarie. Co prawda są one zaprojektowane do ciężkiej pracy i teoretycznie nie powinny się zbyt często psuć, jednak zdarza się, że czasami coś zawiedzie. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy sprawdzić, jakie awarie w pojazdach budowlanych zdarzają się najczęściej.

Problemy z układem chłodzenia

Najgorszym, co może się przydarzyć, to kłopot z układem chłodzenia silnika. Jest to również niestety przypadłość, która zdarza się często. Nie znaczy to, że każdorazowa awaria układu skutkuje zniszczeniem silnika i zarazem pojazdu budowlanego, jednak trzeba mieć się na baczności.

Najważniejsze jest, by czujnik temperatury w chłodnicy zawsze był sprawny. Jest on bowiem odpowiedzialny za załączanie wentylatora, który ma za zadanie wymusić przepływ powietrza przez chłodnicę, gdy ilość powietrza przez nią przepływającego jest zbyt mała, by skutecznie schłodzić obciążony silnik.

Problemy z silnikiem

Czasami zdarzają się też kłopoty z samym silnikiem. Pojazdy budowlane napędzane są najczęściej silnikiem spalinowym, zasilanym olejem napędowym. Konstrukcja takiego motoru jest dosyć prosta, przypomina w wielu względach zwyczajny silnik benzynowy. Posiada on specjalną uszczelkę pomiędzy kadłubem i głowicą, która nierzadko ulega uszkodzenia.

Gdy dojdzie do takiej awarii, to czasem płyn chłodniczy może trafić do silnika, a konkretnie zmieszać się z olejem. O objawach takiej sytuacji możecie przeczytać na http://sklep.4lift.pl/content/8-plyn-chlodniczy-w-oleju-silnikowym-objawy. Takie zdarzenie jest bardzo groźne, ponieważ dochodzi do rozrzedzenia oleju i znacznego pogorszenia się warunków smarowania jednostki napędowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*