Czy warto skorzystać z leasingu?

Czy warto skorzystać z leasingu?

Źródło: Andrea Piacquadio/Pexels

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing od wielu już lat cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jest to bowiem skuteczna forma finansowania różnego rodzaju działań czy zakupów. Poza tym jest to bezpieczna forma finansowania. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z leasingu?

Leasing dla nowych firm

Leasing jest korzystną formą finansowana m.in. dla nowych firm. Dopiero co powstałe przedsiębiorstwa często nie mają jeszcze na tyle środków finansowych, aby mogły sobie pozwolić na kupno na własność maszyn, urządzeń czy samochodów służbowych. Tu naprzeciw wychodzi właśnie leasing. Korzystając z tej formy finansowania przedsiębiorca może nabyć np. samochód dla swojej firmy nie będąc zmuszonym do zakupu za gotówkę. Nie musi także zaciągać kredytu, zwłaszcza, że kredyt jest mniej korzystną formą finansowania w porównaniu z leasingiem. Zwłaszcza właśnie leasing samochodów osobowych cieszy się największą popularnością. Daje bowiem możliwość użytkowania samochodu wysokiej klasy. Po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorca może wykupić auto po już niskiej cenie lub po prostu wziąć w leasing kolejny samochód.

Leasing a kredyt

Jak wspomniano, leasing do dużo korzystniejsza forma finansowania niż kredyt. Przede wszystkim ze względu na dużo bardziej uproszczone warunki. W przypadku kredytów banki stawiają często bardzo wygórowane warunki, a sama procedura trwa dość długo. Inaczej jest jeśli chodzi o leasing. Firmy leasingowe są dużo bardziej elastyczne, a sama procedura podpisania umowy leasingowej trwa krótko. Firmy leasingowe często udzielają leasingu nie sprawdzając baz BIK i KRD, jak ma to miejsce w przypadku banków. Uzyskanie leasingu jest zatem dużo łatwiejsze. Można o tym przeczytać na stronie https://ajbfinance.pl/leasing/bez-bik-krd/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*