Czym ekogroszek różni się od węgla kamiennego?

Czym ekogroszek różni się od węgla kamiennego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek to prawdopodobnie najpopularniejsza alternatywa dla trudno dostępnego węgla kamiennego. Różnic między jednym a drugim, praktycznie nie ma, poza tym wyjątkiem, że ekogroszek jest tańszy!

Mniej emisyjne paliwo

Ekogroszek bukowno ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnego węgla. Wytwarza mniej zanieczyszczeń, jest bezpieczniejszy i czystszy w obsłudze, nie zawiera toksycznych substancji chemicznych, które mogą powodować problemy zdrowotne u osób, które go wdychają.

Główna różnica pomiędzy węglem kamiennym a ekogroszkiem polega na tym, że ekogroszek to tak naprawdę węgiel kamienny tylko, że w czystej postaci. Klasyczny węgiel podlega defragmentacji do bardziej sypkiej formy, zachowując oczywiście swoją kaloryczność. Chociaż wydaje się to nieprawdopodobnie, tak, to jest właśnie ekogroszek.

Jeśli chcemy być w 100% precyzyjni, musimy nadmienić, że ekogroszek bukowno w czystej postaci to ten, który wytwarzany jest z węgla o wartości opałowej większej niż 24 MJ/kg.

Korzyść ekonomiczna

Co jednak bardziej zaskakujące, ekogroszek jest bardziej przyjazny dla portfela, gdyż zakup jednej jego tony, jest tańszy, niż zakup tony węgla kamiennego. Właśnie dlatego zyskał on tak dużą sympatię. Jeżeli mamy odpowiedni piec, możemy zacząć spalać ekogroszek i z niemal pełnym prawdopodobieństwem, nie odczujemy żadnej różnicy w wydajności naszego ogrzewania.

To paliwo cieszy się wysoką efektywnością oraz mniejszą emisyjnością, przez co trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na dłuższą metę ekogroszek jest lepszym wyborem niż węgiel kamienny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*