Czym i jak czyścić toaletę?

Czym i jak czyścić toaletę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Toaleta to specyficzne miejsce, gdzie wszelkie bakterie mogą się rozwijać swobodnie i bez trudu rozprzestrzeniać po całej łazience. Niebezpieczne są zwłaszcza bakterie e-coli oraz shigelli, które wywołują takie nieprzyjemne objawy, jak biegunki, zatrucia pokarmowe czy wymioty. Podstawą dbania o higienę jest stosowanie kostki do wc, ale oprócz tego należy regularnie czyścić muszlę klozetową z użyciem odpowiednich preparatów i akcesoriów. Najlepiej robić to wieczorem, bezpośrednio przed pójściem spać. 

Dokładność jest najważniejsza 

Aby skutecznie walczyć z bakteriami, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w profesjonalny środek przeznaczony stricte do usuwania wszelkich zanieczyszczeń z sedesu. Pozostałe niezbędne produkty to m.in. preparat dezynfekujący, soda oczyszczona, gąbka, szczotka do szorowania oraz gumowe rękawiczki. Pierwszym krokiem jest posprzątanie toalety z wszystkiego, co się na niej znajduje. Następnie należy wlać szklankę sody oczyszczonej do wnętrza muszli, co pozwoli ją zdezynfekować i wyeliminować brzydki zapach. Oto kolejne etapy:

Dokładnie czyścimy zewnętrzną część i spłuczkę z brudu za pomocą gąbki nasączonej w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.

Czyścimy wstępnie wnętrze, wykorzystując w tym celu szczotkę i resztkę sody. 

Wlewamy profesjonalny środek, upewniając się, że dotarł do każdego zakamarka.

Używamy szczotki do wyszorowania całości, a następnie zamykamy klapę i czekamy, aż detergent skutecznie wykona swoje zadanie.

Raz jeszcze czyścimy muszlę od wewnątrz, spłukując ją kilkakrotnie w trakcie całego procesu (minimum 5 razy). 

Przemywamy szczotkę i dezynfekujemy ją poprzez spryskanie preparatem dezynfekującym. To samo robimy z rękawicami i gąbką. 

Wycieramy do sucha całą muszlę, a na koniec przyczepiamy kostkę WC. 

Jeśli zależy nam na maksymalnej skuteczności, konieczne stosujmy sprawdzone środki chemiczne. Są one dostępne na https://www.higiena.net.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*