Czym jest transport ponadgabarytowy?

Czym jest transport ponadgabarytowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport ponadgabarytowy to usługa, która jest przeznaczona do przewozu ładunków ponadnormatywnych. Ten rodzaj transportu jest zazwyczaj świadczony przez wyspecjalizowane firmy transportowe oferujące tego typu usługi. Wielkość przewożonego ładunku określa, czy będzie on wymagał transportu ponadgabarytowego, czy też nie.

Jak przebiega transport ponadgabarytowy?

Firmy zajmujące się transportem ponadgabarytowym mogą pomóc Ci znaleźć najlepszy sposób na przewiezienie ponadgabarytowego ładunku z jednej lokalizacji do drugiej bez uszkodzenia go lub spowodowania opóźnień po drodze.

Istnieje kilka różnych typów pojazdów dostępnych do transportu dużych ładunków, w tym:

Lawety

Tego typu pojazdy idealnie sprawdzają się do przewożenia przedmiotów takich jak materiały budowlane lub maszyny, gdzie nie ma potrzeby ich zabezpieczania, ale nie mają one żadnej wewnętrznej struktury ani systemów zawieszenia.

Specjalistyczne naczepy

Niektóre firmy transportowe takie jak https://www.scandinavian.com.pl/ używają specjalistycznych naczep, które zostały zaprojektowane specjalnie do transportu ładunków ponadgabarytowych. Takie naczepy mogą utrzymać cięższe ładunki niż typowe ciężarówki.

Kontenery

W niektórych przypadkach podczas transportu ładunków ponadgabarytowych zamiast tradycyjnych przyczep można użyć kontenerów, ponieważ zapewniają one większą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i innymi zagrożeniami drogowymi podczas transportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*