Czym powinien się charakteryzować zegarek dla mężczyzny?

Czym powinien się charakteryzować zegarek dla mężczyzny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarek to niezwykle stylowy, a jednocześnie bardzo użyteczny dodatek do stroju mężczyzny. Wielu panów traktuje go nawet jako jedyną akceptowalną ozdobę. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy i najczęściej podejmowanych aktywności – dla biznesmenów polecane są wersje eleganckie, dla biegaczy sportowe (o rozbudowanej funkcjonalności), natomiast dla miłośników casualowego stylu zegarki codzienne, czyli o nowoczesnym designie. Wiele interesujących produktów z każdej z wymienionych kategorii posiada w ofercie japońska marka Seiko

Wygląd to nie wszystko

Nie istnieje jeden zegarek, który pasowałby do każdego mężczyzny. W przypadku panów noszących na co dzień garnitur najlepszym rozwiązaniem jest zakup zegarka eleganckiego, czyli stosunkowo prostego w firmie, z płaską kopertą w srebrnym lub złotym obramowaniu oraz stalowym bądź skórzanym paskiem (wąskim). Pamiętajmy, że musi bez problemu zmieścić się pod mankietem koszuli. Jeśli natomiast ubieramy się zazwyczaj casualowo (jeansy, t-shirt, bluza itp.), to wówczas lepszym wyborem będzie model z chronografem, zaprojektowany np. w stylu militarnym albo lotniczym (ze sporą kopertą). Powinien on posiadać pasek z tworzywa sztucznego, metalu lub materiału. W tej kategorii strzałem w dziesiątkę jest zegarek G Shock, odznaczający się dużą odpornością na uszkodzenia i wystarczającą funkcjonalnością.

Na koniec należy jeszcze napisać kilka słów na temat idealnej konstrukcji dla miłośników aktywnego trybu życia. W tym przypadku warto postawić na zegarek typowo sportowy, z wieloma funkcjami ułatwiającymi wykonywanie ćwiczeń. Pożądane funkcje to zwłaszcza miernik tętna i kroku, licznik kalorii i kilometrów, pulsometr, moduł GPS, a także możliwość odtwarzania muzyki i łączenia się ze smartfonem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*