Dlaczego mapa zdrapka to dobry pomysł na prezent?

Dlaczego mapa zdrapka to dobry pomysł na prezent?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o mapce-zdrapce, to czas nadrobić zaległości. Mapy tego typu przedstawiają wybrane pasma górskie, które odsłaniają się dopiero po zdrapaniu określonego miejsca na mapce. To świetna zabawa oraz motywacja do zdobywania kolejnych górskich szczytów i obowiązkowy dodatek do wyposażenia podczas podróży. Idealna na prezent dla podróżników.

Mapa i kostka-zdrapywak – świetna zabawa gwarantowana

Osoby pasjonujące się górami, często lubią oznaczać na mapach miejsca, w których już byli. Standardowe mapy są pod tym względem mało praktyczne, jak też trochę wyeksploatowane. Za to mapka zdrapka, to zupełna nowość. Można zabierać ją ze sobą w podróż i na bieżąco zdrapywać miejsca, które właśnie się odwiedziło. Będzie to stanowiło ogromną dawkę motywacji do jeszcze częstszych górskich wypraw. Co ważne, mapki tego typu posiadają bardzo szczegółowe oznaczenia, wśród których znajdują się takie informacje jak np. nazwa szlaku, wysokość nad poziomem morza, szczyty, przełęcze czy schroniska. Są bardzo dokładne, a do mapy najczęściej jest dołączona kostka-zdrapywak, która pozwoli na szybkie i proste odsłonięcie danego miejsca na mapie.

Coś dla prawdziwych fanów górskich wędrówek

Mapkę zdrapkę warto podarować w prezencie bliskiej osobie, której pasją są góry. Wystarczy wybrać mapkę przedstawiającą jej ulubiony górski region. Jeśli są to Bieszczady lub Tatry, warto sprawdzić choćby sklep NaGrani. Taki upominek na pewno przypadnie do gustu oraz będzie jej towarzyszył podczas kolejnych podróży. I co ważne, będzie się niezwykle atrakcyjnie prezentował powieszony na ścianie, przypominając najwyższej jakości obraz. Mapka zdrapka może być też prawdziwą inspiracją do rozpoczęcia górskich wypraw – w sam raz dla osoby, która dopiero zamierza wyruszyć na swój pierwszy szlak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*