Do czego służą elektrozawory?

Do czego służą elektrozawory?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrozawory sterowane są prądem elektrycznym z zastosowaniem elektromagnesu. Ich głównym zadaniem jest kontrola przepływu cieczy bądź gazu, ale aby proces ten mógł odbywać się przy zachowaniu najlepszej jakości i z uwzględnieniem potrzeb oraz parametrów technicznych, muszą być odpowiednio dopasowane do całego systemu. 

Zastosowanie elektrozaworów 

Na rynku dostępny jest elektrozawór, który sterowany jest prądem stałym bądź zmiennym. W zależności od indywidualnych potrzeb najczęściej stosuje się elektrozawory w przemyśle, motoryzacji, ale również w gospodarstwach domowych. W ramach różnego zastosowania wyróżnia się elektrozawory kołnierzowe, gwintowe czy do wpasowania. Ich mechanizm działania jest naprawdę prosty, ale jakże skuteczny. Właśnie dlatego można stosować elektrozawory w rozmaitych systemach. 

Nieoczywiste wykorzystanie elektrozaworów 

Elektrozawory do kontrolowania przepływu cieczy stosuje się między innymi w wozach strażackich. Co ciekawe, swoje zastosowanie znajdują również w różnego typu zraszaczach, które z kolei są wykorzystywane do nawadniania terenów zielonych. Innym zastosowaniem elektrozaworów jest to, które wiąże się ze sprawnym działaniem sprzętu laboratoryjnego. 

Jak widać, elektrozawory służą do działania rozmaitego sprzętu oraz systemu, natomiast zawsze należy dobierać je wedle ich specyfiki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*