Gdzie sprawdzą się urządzenia interaktywne?

Gdzie sprawdzą się urządzenia interaktywne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszym świecie bez interaktywnych pomocy trudno już wyobrazić sobie funkcjonowanie. Używane są one w szkołach, w biurach, na konferencjach, w urzędach i tak dalej. Przyglądamy się niektórym z takich urządzeń i sprawdzamy w jaki sposób pomagają one w codziennym życiu, rozwiązywaniu problemów, nauce bądź pracy.

W szkole

Trzeba jasno powiedzieć, że kreda odchodzi do lamusa. Już ponad dekadę tematu powszechne były tablice do użycia ze specjalnymi markerami zmywalnymi, które były o wiele bardziej czytelne i łatwiej się je czyściło, nie trzeba było też używać wody. Dziś najnowszym krzykiem mody są tablice interaktywne dotykowe, często występujące pod nazwą smartboard.

Połączone są z komputerem i mogą działać zarówno w trybie najzwyklejszej tablicy, jak również można na nich wyświetlać skomplikowane obrazy, dokumenty, zdjęcia i tak dalej. Nakładka pozwala na dopisywanie komentarzy do treści na bieżąco. Tablica taka współpracuje z projektorem wideo, który wyświetla obraz pobrany z peceta.

W pracy

Czy wyobrażamy sobie dziś zebranie pracowników w biurze lub większa konferencję, gdzie nie wykorzystuje się jakichś urządzeń interaktywnych? Najczęściej mamy rzutnik, który wyświetla prezentacje multimedialne z laptopa. Coraz częściej jednak i tutaj pojawiają się wspomniane tablice, albo też monitory interaktywne. Działają one na prawie identycznej zasadzie jak zwykłe ekrany dotykowe, jednak są bardzo duże i spokojnie można na nich wyświetlać prezentację nawet dla kilkudziesięciu osób. Z przykładowym sprzętem tego rodzaju można zapoznać się na https://avpoint.pl/monitory-interaktywne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*