Ogród i dom

Jak dbać o fotele i pufy?

Fotele i pufy to stylowe dodatki, które potrafią sprawić, że każde pomieszczenie nabierze oryginalnego charakteru. Regularne czyszczenie i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że będą służyły latami. Istotne jest, by dobrać odpowiedni sposób czyszczenia pod względem materiału, z którego wykonany jest mebel. 

Podstawy pielęgnacji

Bez względu na to, czy są to pufy i fotele wypoczynkowe do salonu lub fotel dla dziecka, znaczącą kwestią w użytkowaniu jest dbanie o ich wygląd. Jest kilka sposobów, aby przez lata cieszyły oko nienagannym wyglądem. Posiadacze foteli tapicerowanych mają do wyboru wiele preparatów do czyszczenia, które po aplikacji bardzo łatwo usunąć z mebla za pomocą ściereczki lub szczotki. W czyszczeniu foteli tapicerowanych skuteczne jest również traktowanie zabrudzeń tak, jak w przypadku ubrań. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Pomocny okazuje się roztwór kwasku cytrynowego lub środka piorącego oraz gliceryna. W kwestii foteli skórzanych najważniejszą zasadą jest unikanie silnych, chemicznych preparatów. Najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się plam za pomocą wody z mydłem oraz dokładne osuszenie wyczyszczonej powierzchni.

Odnośnie do puf zasadniczą sprawą również jest materiał, z którego są wykonane. Do mycia nylonu idealną opcją jest użycie środków do czyszczenia chemicznego lub odplamiaczy. W przypadku puf z tkanin poliestrowych rozwiązaniem jest woda z mydłem, natomiast z trudniejszym zabrudzeniem poradzi sobie odplamiacz na podstawie terpeny. Podobnie jest z pufami wykonanymi z ekoskóry. Z zabrudzeniami bezbłędnie poradzi sobie ściereczka z mikrofibry i odrobina płynu do naczyń. By pufy przez długi czas spełniały funkcję komfortowego mebla, należy pamiętać także o zmianie ich wypełnienia. Na https://pufy.pl/wypelnienie-do-puf/78-120204-granulat-300-litrow.html dostępne są worki z granulatami styropianowymi, które stają się coraz popularniejszym wypełnieniem puf.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

10 − dziesięć =