Jak dobrze poprowadzić swój dział HR?

Jak dobrze poprowadzić swój dział HR?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dział HR jest odpowiedzialny za szeroki zakres działań, od zatrudniania i szkoleń do administracji świadczeń i zarządzania wydajnością. Jako taki, jest to centrum wysiłków firmy w zakresie zasobów ludzkich. Poniżej przedstawiono kilka najlepszych praktyk dotyczących organizacji działu HR.

Porady

  • Wykorzystaj technologię, aby zautomatyzować jak najwięcej. Technologia ułatwia automatyzację wielu zadań administracyjnych i może być wykorzystana do zapewnienia pracownikom dostępu do ich własnych informacji osobistych. Zautomatyzuj przetwarzanie listy płac i zapisy na świadczenia, a także inne powtarzalne zadania, które nie wymagają interakcji z człowiekiem za pomocą systemu HR.
  • Upewnij się, że dobrze rozumiesz, czego potrzebują Twoi pracownicy. Dotyczy to wszystkiego, od możliwości szkoleniowych po ubezpieczenie zdrowotne. Kiedy lepiej zrozumiesz ich potrzeby, będziesz w stanie szybciej reagować, kiedy o coś poproszą lub będą potrzebować pomocy w czymś, co nie jest ściśle związane z ich pracą, ale dotyczy ich także poza godzinami pracy (np. opieka nad dziećmi).
  • Poznaj kulturę swojej firmy od wewnątrz i od zewnątrz. Kultura Twojej firmy ma ogromny wpływ na to, jak wygląda praca w dziale HR, więc upewnij się, że znasz jej niuanse przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian lub dodatków, które mogłyby wpłynąć na szczęście pracowników lub poziom ich produktywności.
  • Kiedy już zatrudnisz odpowiednich ludzi, bardzo ważne jest, aby wszyscy nowo zatrudnieni przeszli gruntowne szkolenie na temat wszystkiego, od zasad i procedur firmy po sposób korzystania z jej systemów oprogramowania. Wszelkie luki w ich wiedzy mogą prowadzić do błędów lub nieporozumień, których można było uniknąć dzięki dobremu szkoleniu – co z kolei może zaszkodzić wydajności, morale i obsłudze klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*