Jak dopasować bluzkę do figury?

Jak dopasować bluzkę do figury?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy element garderoby powinien być właściwie dobrany. To strój świadczy o naszym stylu, statusie społecznym, ale także wyraża szacunek do drugiej osoby czy sytuacji. Bluzka jest jego ważnym elementem. Może pomóc w ukryciu mankamentów figury lub podkreślić jej wady. Jak właściwie dobierać bluzki do figury? Czym kierować się podczas zakupów? Czy każda bluzka sprawdzi się u każdej kobiety?

Bluzka uniwersalna- czy istnieje?

W szafie każdej kobiety powinna znaleźć się biała lub błękitna koszula. To jedna z najbardziej uniwersalnych bluzek, która powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety. Sprawdzi się zarówno jako dodatek do eleganckiego stroju na oficjalne, służbowe spotkanie, ale również podczas podróży z jeansami czy szortami. Niestety trudności w ich noszeniu mogą mieć kobiety z dużym biustem, gdyż niestety koszule zazwyczaj zapinane są na guziki, które mogą się brzydko rozchodzić. Alternatywą mogą być tu koszule zapinane na suwak lub takie zupełnie pozbawione zapięcia. Eleganckie bluzki damskie warto zabierać ze sobą na każdy wyjazd, gdyż nigdy do końca nie wiadomo czy nam się nie przydadzą. 

Ukrywanie boczków

Boczki są jednym z najczęściej pojawiających się problemów podczas wyboru bluzek. Panie z nimi walczące mogą zamaskować je nieco luźniejszymi bluzkami. Dobrze sprawdzą się te odcinane pod biustem. Alternatywą mogą być również nieco dłuższe luźne tuniki. Nawet założone do obcisłych jeansów nie uwidocznią mankamentów figury. Boczki można również ukryć przy pomocy umiejętnie dobranego paska, który podkreślając talię, schowają nadmiar tkanki w obrębie brzucha.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*