Jak dopasować muzykę do charakteru lokalu gastronomicznego?

Jak dopasować muzykę do charakteru lokalu gastronomicznego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Muzyka w kawiarniach, barach czy restauracjach to zazwyczaj coś, co nas albo przyciąga do danego miejsca, albo nas od niego odpycha. Jest to niezwykle ważny element, który buduje atmosferę i wpływa na specyficzny klimat w lokalu. Z tego powodu nie powinna być traktowana jedynie jako dodatek, ale jej wybór powinien być dobrze przemyślany. W dzisiejszych czasach jest to bowiem część marketingu, która tak samo jak jedzenie oraz napoje jest wizytówką miejsca, które odwiedzamy.

Muzyka jako tło

Dobierając odpowiednią muzykę do lokalu należy wziąć pod uwagę charakter danego miejsca i jego klientelę. W przypadku pubów czy barów będzie to muzyka pod niezobowiązujące wypady towarzyskie dla relaksu lub randki, natomiast inne melodie będą mile widziane w kawiarniach, gdzie spotkania mogą mieć bardziej formalny charakter. Są to też miejsca, gdzie ludzie obecnie przychodzą także pracować lub porozmawiać w sprawach biznesowych, z tego powodu dobór muzyki to takich miejsc stanowi swego rodzaju wyzwanie. Eleganckie lokale typu restauracje, czy kawiarnie hotelowe to wnętrza, gdzie powinna sączyć się delikatna, bardziej uniwersalna muzyka o stonowanych i spokojnych dźwiękach. 

Muzyka łagodzi obyczaje

Przyjemne dla ucha dźwięki mogą umilić czas spędzony w oczekiwaniu na podanie zamówienia. Według specjalistów od muzykoterapii, dźwięki jakie słyszymy, wpływają na nasz nastrój, co bezpośrednio przekłada się na to, jakie duże złożymy zamówienie, ile czasu spędzimy w danym miejscu i jak je zapamiętamy po wyjściu. Oprawa muzyczna ma także wpływ na to, czy będzie nam smakowało zaserwowane danie. To wszystko pokazuje, jak ważne jest dobranie dźwięków w taki sposób, aby nie zniechęcić klientów i trafić do gustów jak najszerszej publiczności.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnych usługach w ramach doboru muzycznej oprawy do Twojego lokalu, restauracji czy hotelu, warto zaufać specjalistom, dla których muzyka jest zarówno profesją, jak i pasją życiową. Jedną z takich firm jest agencja muzyczna Holi Music, której pełna oferta znajduje się na stronie https://holimusic.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*