Jak nauczyć obcokrajowca podstaw polskiego?

Jak nauczyć obcokrajowca podstaw polskiego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Wiele zasad w nim występujących jest ciężkich do opanowania nawet dla Polaków. Dlatego osoba, która przyjechała z obcego kraju, może mieć na początku wrażenie, że są one niemożliwe do przyswojenia. Jeśli więc chcielibyśmy nauczyć obcokrajowca języka polskiego, powinniśmy najpierw pokazać mu, że jest w stanie w prosty i przyjemny sposób opanować podstawy naszej mowy.

Luźna konwersacja

Ważnym elementem nauki języka, ale również innych umiejętności, jest przyjazna atmosfera nauki. Warto postawić na częsty, swobodny kontakt z osobą, którą uczymy. Na początku dobrym pomysłem jest zaproszenie jej na spotkanie z naszymi znajomymi, w którego czasie będziemy rozmawiać po polsku. Tego typu rozwiązanie pozwoli się jej dobrze zapoznać z brzmieniem naszej mowy. W czasie spotkania możemy również nauczyć naszego gościa podstawowych zwrotów w języku polskim: „Dzień dobry”, „Jak się masz?” itd.

Kolejnym świetnym pomysłem na przyjemną naukę języka jest zaproszenie na wspólne zwiedzanie naszego miasta. Na tego typu lekcjach indywidualnych polskiego dla obcokrajowców możemy wskazywać różne obiekty znajdujące się wokół nas, zapoznając osobę, którą uczymy z ich nazwami. To jedna z praktycznych metod, które najszybciej pozwalają zapoznawać się z nowym językiem i zdobywać niezbędne podstawy do swobodnego porozumiewania się. Kiedy już nasz gość czuje się pewniej w czasie konwersacji w języku polskim, możemy zacząć powoli zaznajamiać go z podstawowymi zasadami gramatyki oraz pisowni, które teraz nie będą wydawały się już takie straszne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*