Jak w obecnych czasach zachować bezpieczeństwo informacji w sieci?

Jak w obecnych czasach zachować bezpieczeństwo informacji w sieci?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie powszechnej cyfryzacji coraz więcej firm kładzie nacisk na ochronę wrażliwych danych. Można to osiągnąć poprzez wdrażanie określonych certyfikacji. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest ISO 27001. Podpowiadamy, czym jest i jak działa.

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji

Norma ISO 27001 ma na celu określenie wymagań dotyczących zarządzania i bezpieczeństwa wrażliwych danych w przedsiębiorstwie lub organizacji. W tym wypadku rozmiar i skala działalności firmy jest bez znaczenia. Działanie zgodnie z certyfikacją ISO 27001 pomaga w usystematyzowaniu działań mających na celu ochronę poufnych informacji. Istnieje szereg korzyści płynących z wdrożenia tego typu norm, są to między innymi:

– wzmocnienie bezpieczeństwa poufnych danych,

– systematyzacja procesów związanych z przepływem informacji,

– poprawa wizerunki firmy,

– dostosowanie się do wymogów prawny w zakresie ochrony danych.

Tego typu korzyści mogą spłynąć na każdą firmę. Może to być przedsiębiorstwo finansowe, handlowe i inne instytucje, które sprzedają towary bądź świadczą usługi dla wielu klientów. Wdrażanie normy ISO 27001 nie przebiega błyskawicznie, wymaga czasu na przeszkolenie kierownictwa oraz przeprowadzenie odpowiednich audytów. Warto go jednak poświęcić aby zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*