Jak zabezpieczać furtki i bramy?

Jak zabezpieczać furtki i bramy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabezpieczenie naszych furtek i bram wjazdowych powinno być powszechną czynnością, zwłaszcza jeśli dopiero co skończyliśmy budowę i nie chcemy narazić się na zaskakujące kradzieże. W czasach współczesnych istnieje wiele metod umożliwiających nam ochronę oraz ograniczenie ryzyka włamania do naszych mieszkań czy domów. Jednak ważna jest znajomość ich działania, która uniemożliwi zakup nieodpowiedniego zabezpieczenia do naszych potrzeb.

Jeśli chodzi o formy ochrony, które umieścić możemy na furtkach czy bramach to podstawową metodą, znaną już od lat są standardowe rygle do bram. W szybki i prosty sposób blokują jej niechciane otworzenie przez obce osoby, a co za tym idzie, nie pozwalają na wdarcie się na posesję. Oczywiście, ta forma ochrony staje się coraz bardziej przestarzała, a w jej następstwie pojawiają się nowe technologiczne rozwiązania, którymi sterować możemy z wnętrza mieszkania czy samochodu. Jeśli jednak, jesteśmy zwolennikami standardowych rozwiązań to warto pomyśleć o ryglach do bram – bo mimo swojej długiej tradycji, nadal wypełniają swoje zadanie.

Innym, bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest zakup specjalistycznych zaczepów, które sterować mają danym przedmiotem. Jednym z powszechnych propozycji na rynku ogrodowym są elektrozaczepy do furtek. Składają się one z kilku elektrycznych elementów, które łączą się ze sobą w korpusie urządzenia. To właśnie dzięki nim możliwe jest otwieranie się i zamykanie furtki po wprowadzeniu impulsu do niej. Ze względu na swoją wysoką funkcjonalność elektrozaczepy stosowane powinny być wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*