Jak zrobić ładne zdjęcie?

Jak zrobić ładne zdjęcie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykonanie dobrego zdjęcia to coś więcej niż tylko wycelowanie i zrobienie zdjęcia. Jeśli chcesz uchwycić najlepsze możliwe obrazy, musisz wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z ustawień aparatu. Może się to wydawać oczywiste, ale ważne jest, aby zrozumieć, jakie ustawienia służą do czego i kiedy ich używać.

Na przykład, jeśli robisz zdjęcia ludziom, użycie lampy błyskowej może spowodować czerwone oczy lub sprawić, że obiekty będą wyglądać na wyprane w pewnych warunkach oświetleniowych. Jeśli więc fotografujesz w pomieszczeniach w ciągu dnia lub przy słabym oświetleniu, wyłącz lampę błyskową i użyj zamiast niej naturalnego światła (jeśli to możliwe). Jeśli jednak fotografujesz w pełnym słońcu, lepiej w ogóle nie używać lampy błyskowej – i tak spowoduje ona tylko prześwietlenie obiektu.

Fotografując krajobrazy lub scenerię, spróbuj włączyć tryb HDR – automatycznie połączy on trzy różne ekspozycje w jedno zdjęcie, dzięki czemu wszystkie obszary będą wyglądały na odpowiednio naświetlone, nawet jeśli wystąpią jasne światła lub ciemne cienie.

Jakie są rodzaje zdjęć?

Zdjęcia krajobrazowe – Zdjęcia krajobrazowe są wykonywane w celu pokazania piękna natury. Często zawierają góry, oceany lub inne malownicze tła.

Zdjęcia portretowe – Zdjęcia portretowe są wykonywane w celu uchwycenia twarzy i cech charakterystycznych danej osoby. Są to zazwyczaj zbliżenia, na których widoczna jest tylko twarz danej osoby. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia do dowodu Poznań jest miastem, w którym na pewno znajdziesz odpowiednich specjalistów.

Zdjęcia sportowe – Zdjęcia sportowe pokazują sportowców rywalizujących w wybranym przez siebie sporcie, takim jak piłka nożna czy koszykówka. Zdjęcia te są często uchwycone z bliska podczas akcji na boisku lub korcie.

Zdjęcia z podróży – Zdjęcia z podróży podkreślają piękno egzotycznych miejsc na całym świecie. Zazwyczaj przedstawiają słynne zabytki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*