Trendy i życie

Jaka okolica jest najlepsza na zakup mieszkania?

Zakup mieszkania jest marzeniem wielu Polaków. Nawet najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne mieszkanie nie może zadowolić, jeśli znajduje się w niekorzystnym otoczeniu. Zanim zostanie podjęta decyzja o zakupie lokalu, warto sprawdzić planowane inwestycje oraz aktualny stan pobliskiej infrastruktury.

W jakiej okolicy szukać wymarzonego mieszkania?

Każdy ma inne preferencje, dlatego też musi poszukiwać mieszkania dostosowanego do swoich potrzeb. Single zwracają uwagę na łatwy dojazd do pracy nie tylko własnym samochodem, ale również komunikacją miejską. Im bliżej do miejsca zatrudnienia, tym lepiej. Ważna jest również okoliczna infrastruktura – bliskość uczelni, sklepów, galerii handlowych czy miejsc rozrywki. Nieco inne potrzeby mają rodziny z dziećmi – wówczas kluczowa jest odległość zamieszkania od szkoły/przedszkola/żłobka czy jego lokalizacja na spokojnym osiedlu. Wymarzonego mieszkania Szczecin na sprzedaż należy szukać w takiej okolicy, która wydaje się atrakcyjna i zapewni wygodę mieszkańcom. Nie zawsze są to prestiżowe dzielnice w centrum – równie dobry dojazd do miasta czy obecność sklepów i szkół oferują mieszkania położone na peryferiach.

Zakup mieszkania a planowane inwestycje

Aktualny stan infrastruktury w okolicy mieszkania jest kluczowy, ale potencjalny kupiec powinien także sprawdzić, jakie inwestycje są planowane w okolicy. Budowa sortowni odpadów czy nowej linii kolejowej w najbliższej okolicy osiedla może nie być niczym zadowalającym. Planowana infrastruktura może zarówno obniżyć wartość mieszkania, jak i podnieść ją w górę.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

1 × 5 =