Jakie modele krzeseł są modne?

Jakie modele krzeseł są modne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja kuchni czy jadalni to ogromne wyzwanie, ponieważ każdego roku pojawiają się nowe trendy, a projektanci wzbogacają swoją ofertę o coraz to ciekawsze modele mebli, m.in. krzeseł. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale też rozmiarem i użytymi do ich produkcji materiałami. Przy ich wyborze powinniśmy się kierować zarówno estetyką wykonania, jak i wygodą użytkowania – zwłaszcza jeśli lubimy celebrować posiłki i z tego powodu spędzamy w jadalni dużo czasu.

Nie tylko estetyka, ale też wygoda

Ogólne zasady głoszą, że najważniejszym elementem decydującym o wyborze krzesła powinno być wygodne siedzisko (na wysokości umożliwiającej swobodne wsunięcie pod stół) i odpowiednio wyprofilowane oparcie. Poza tym należy zwracać uwagę w szczególności na wielkość pomieszczenia i rozmiary stołu. A jakie modele krzeseł są obecnie wyjątkowo modne?

Z naturalnych materiałów – w modzie jest powrót do natury, w związku z czym królują produkty do siedzenia z takich materiałów jak wiklina, bambus, trawa morska czy rattan.

Krzesła w styli vintage – również popularne co poprzednie, nawiązują do wzornictwa z minionych dekad – m.in. do lat 50., 60. i 70. Często są specjalnie postarzane, co nadaje im oryginalnego charakteru.

Krzesła hokery kuchenne – nawiązują stylistyką do stołków barowych, mogą posiadać jedną, dwie lub więcej nóg.

Tapicerowane – jeden z najnowszych trendów. Produkty tego typu są obite specyficznymi materiałami, takimi jak aksamit, welur czy welwet, charakteryzującymi się miękkością i wysokim poziomem dekoracyjności. Dużą popularnością cieszy się np. krzesło z poduszką Kris.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*