Jakie wymogi musi spełniać materiał siewny, nim trafi do sprzedaży?

Jakie wymogi musi spełniać materiał siewny, nim trafi do sprzedaży?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Może się to wydawać proste, ale nawet nasiona muszą spełniać określone wymogi, nim coś będzie mogło z nich kiełkować. Obejmuje to badanie czystości i kiełkowania, a także spełnianie określonych standardów tożsamości i składu.

Bez klasyfikacji ani rusz

Przepisy dotyczące nasion wymagają, aby nasiona były klasyfikowane i pakowane zgodnie z ogólnymi przepisami dotyczącymi klasyfikacji. Ogólne przepisy dotyczące klasyfikacji przewidują klasyfikację wszystkich rodzajów nasion https://dlaroslin.pl/12292-Nasiona-kukurydzy-do-siewu na podstawie wielkości określonej przez wagę na jednostkę objętości (g/ml).

Nasiona muszą spełniać następujące wymagania:

  • skład – musi zawierać nie mniej niż 90% nazwanej odmiany;
  • czystość – nie mogą być zmieszane z innymi nasionami lub inną odmianą;
  • kiełkowanie – co najmniej 95% badanych nasion powinno wykazywać procent kiełkowania 50% lub więcej w 14 dniu po wysiewie;
  • Nasiona muszą być wolne od szkodliwych organizmów, takich jak chwasty i patogeny.

Odpowiednie warunki przechowywania

Istnieje wiele różnych rodzajów nasion, które można zakupić. Wiele z nich ma swoje wysublimowane wymagania, dotyczące przechowywania, pielęgnacji itp. Dlatego proces składowania różnych odmian jest stosunkowo trudny. Nasiona zawsze narażone są na uszkodzenie, co sprawia, że jakiekolwiek zaniedbania nie wchodzą w grę.

Zamawiając nasiona np. online od certyfikowanych dystrybutorów, możesz być pewien, że otrzymasz materiał na siew wolny od wad i w pełni zdrowy. W przypadku topowych dystrybutorów klasyfikacja na najwyższym poziomie to podstawa więc pozostaje Ci tylko wybrać ilość i typ, których pragniesz zamówić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*