Jakie znaczenie mają kamienie w pierścionkach zaręczynowych?

Jakie znaczenie mają kamienie w pierścionkach zaręczynowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierścionek zaręczynowy uznawany jest za symbol i zwieńczenie miłości oraz najważniejszą biżuterię w życiu kobiety. Nie bez powodu, ponieważ stanowi on obietnicę wspólnego, przyszłego życia w szczęściu. Ważne jest więc, aby wybór pierścionka był przemyślany, a jego dokładny wygląd i rozmiar dobrany do przyszłej właścicielki. Najczęściej panowie decydują się na kupno pierścionka z diamentem, co jest klasyczną i uniwersalną opcją. Warto jednak wiedzieć, co oznaczają poszczególne kamienie w pierścionkach zaręczynowych – a każdy ma swoje indywidualne znaczenie. Warto zapoznać się z ciekawą ofertą na tej stronie internetowej https://www.geselle.pl/pierscionki-zareczynowe/kamien/diament.

Znaczenie kamieni w pierścionkach zaręczynowych

Jak wspomniano, najbardziej klasyczną i pożądaną opcją są pierścionki zaręczynowe z diamentem, ponieważ kamień ten uznaje się za symbol wiecznej miłości. Jego symbolika jest piękna i prosta, nawiązuje do dobra i niewinności. Osoby, które preferują niestandardowe rozwiązania mogą jednak wybrać zupełnie inne kamienie:

-rubin – poprzez swoją czerwoną barwę symbolizuje miłość, ale i pasję oraz odwagę. To idealne rozwiązanie dla kobiet pewnych siebie, eleganckich i pełnych namiętności.

-szafir – uznawany jest za symbol prawdomówności i sprawiedliwości, będzie więc dobrą opcją dla par stawiających na dobre porozumienie w związku i harmonię. Szafiry w wielu kulturach uważane są za kamienie nieśmiertelne, co w pierścionkach zaręczynowych może nawiązywać do wiecznej miłości i oddania.

-szmaragd – jest symbolem dobrej energii, pozytywności i witalności. Dobrze sprawdzi się w przypadku kobiet radosnych, pełnych życia i lubiących przygody.

-topaz – dawniej wierzono, że kamień ten pomaga w pokonywaniu życiowych trudności. Pierścionek zaręczynowy z topazem świadczy o tym, że żadne przeszkody i trudności pojawiające się w życiu nie będą stanowiły dla przyszłego małżeństwa problemu

Bez względu na to, jaki kamień będzie zwieńczeniem pierścionka zaręczynowego, stanowi on symbol miłości. Jest to zapowiedź wspólnej przyszłości. Najważniejsze jest, aby podobał się przyszłej właścicielce i aby został podarowany w szczerych intencjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*