Kiedy najlepiej pojechać do Barcelony?

Kiedy najlepiej pojechać do Barcelony?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański klimat to przede wszystkim gwarancja dobrej pogody w miesiącach letnich. Wielu turystów leci do Katalonii również zimą czy wczesną wiosną. I chociaż ostatnie anomalie pogodowe dość mocno dały się Hiszpanom we znaki, to nadal większą szansę na dobrą pogodę w lutym będziemy mieli w Barcelonie niż w Warszawie.

Barcelona latem?

Wyjazd do Katalonii latem to świetny pomysł dla tych, którzy wprost uwielbiają upały. Temperatura powietrza na początku sierpnia może przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż zwiedzanie miasta może być wtedy dość uciążliwe. Pamiętajmy, że tutejsze lotniska są dość mocno oddalone od centrum, lepiej więc, wybierając dojazd z lotniska Barcelona El Prat do centrum, zdecydować się na przewoźnika zapewniającego podróż w komfortowych warunkach.   

A może zimą?

Okazją do uniknięcie tłumów turystów i żaru lejącego się z nieba jest zima. W grudniu temperatury powietrza wahają się tu od kilku do kilkunastu stopni. Nie zapominajmy jednak, że mniej turystów to również mniej ofert ze strony firm i organizacji turystycznych. Zmieniają się także rozkłady jazdy, a państwowi przewoźnicy kasują część kursów. Warto wiec pomyśleć od transporcie indywidualnym, dzięki któremu dostaniemy się z lotniska do hotelu. Przykład takiej oferty można sprawdzić na https://transport-barcelona.pl/lotnisko-el-prat/dojazd-do-barcelony/.

Pozostałe miesiące

Jeśli nie chcemy wybierać pomiędzy skrajnościami, to możemy zdecydować się na wiosnę lub jesień. Temperatury będą wtedy umiarkowane, a liczba turystów nie tak duża, jak to ma miejsce w lipcu czy sierpniu. Warto jednak sprawdzić daty hiszpańskich świąt narodowych i dni wolnych od pracy. Jeśli zdecydujemy się na lot do Barcelony w takim terminie, możemy być pewni, że zwiedzających będzie więcej niż zazwyczaj.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*