Biznes i reklama

Kto powinien nosić odzież firmową?

Odzież firmowa – znaczenie i używanie

Jest to ubranie służbowe pełniące rolę ubrania roboczego i ochronnego podczas wykonywania obowiązków służbowych. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, taka odzież firmowa  przysługuje prawie każdemu zatrudnionemu pracownikowi, a zapewnienie jej leży po stronie pracodawcy. Ma on równocześnie obowiązek pokrycia kosztów czyli wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za czynności wykonywane samodzielnie przez pracownika związane z praniem odzieży, naprawą, odkażaniem czy konserwacją. Możliwości doboru ubrań firmowych są bardzo szerokie, a ich styl, rodzaj i kolor to kwestia umowna w dużej mierze zależna od charakteru i specyfiki wykonywanej pracy, z pominięciem jednak tak specyficznych zawodów jak np. górnik, który obwarowany jest szczególnymi zasadami oraz odrębnymi przepisami i normami bezpieczeństwa.

Przykładowo dla sprzedawcy w sklepie ubraniem firmowym może być fartuch lub bluzka polo, opaska na głowie lub lekka czapka z daszkiem zaopatrzona w napis z nazwą sklepu. W branży gastronomicznej najczęstszym ubiorem roboczym są fartuchy, bluzy z rękawami o różnych długościach i krótkie zapaski kucharskie i kelnerskie. Pracownika ochrony lub służby mundurowej rozpoznamy po koszuli z kołnierzykiem dodatkowo wyposażonej w zakładki na pagony, natomiast stewardessę zobaczymy w charakterystycznym specjalnym uniformie (najczęściej jest to spódnica i rozpinana koszula z kołnierzem) oraz czepek z nadrukowanym logiem przewoźnika. Dla osób pracujących na zewnątrz pomieszczeń, w zależności od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych, rolę odzieży firmowej może pełnić zwykła koszulka z krótkim lub bez rękawka. Na chłodniejsze dni dobrym pomysłem będzie polo z długim rękawem, różnego rodzaju bezrękawniki i kurtki z podpinką, ocieplane czy przeciwdeszczowe. 

Wszelkie kurtki robocze, łatwo znajdziemy i równie sprawnie zamówimy na stronach internetowych wielu specjalistycznych sklepów i firm zajmujących się sprzedażą odzieży firmowej, np. na https://strefa-logo.pl/pl/c/Kurtki-robocze/62. Oprócz szybkiej dostawy oferują one również naniesienie firmowego loga na naszych ubraniach, co nie jest obowiązkowe, ale na pewno jest skuteczną reklamą naszego przedsiębiorstwa.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

jedenaście + 14 =