Mobilne zabawki – jakie wybrać?

Mobilne zabawki – jakie wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki powinny nie tylko bawić, ale również umożliwiać maluchowi zdobywanie zupełnie nowych umiejętności. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorodnych produktów tego typu – zarówno te najprostsze, np. w postaci pluszaków czy klocków, jak i bardziej zaawansowane, czyli interaktywne, których celem jest wspomaganie kreatywności i rozwijanie poszczególnych zmysłów. Na uwagę zasługują zwłaszcza zabawki mobilne, takie jak choćby auta na akumulator dla dzieci. Pomagają one bowiem w skutecznym kształtowaniu zdolności motorycznych maluchów.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Zabawki dla dziecka powinny być przede wszystkim dostosowane do jego wieku, możliwości rozwojowych oraz zainteresowań. Muszą być również w pełni bezpieczne, czyli wykonane z trwałych, atestowanych materiałów i pozbawione ostrych krawędzi czy elementów, które dziecko mogłoby z łatwością połknąć. Te zasady dotyczą również zabawek mobilnych, stanowiących niezwykle istotny i duży fragment rynku. Tego rodzaju produkty warto zacząć kupować dzieciom wtedy, gdy uczą się chodzić, czyli w wieku około 3-4 lat. W tym przypadku doskonale sprawdzają się różnorodne proste chodziki, jeździki oraz pchacze (np. w formie drewnianych wózeczków, zwierzątek na sznurku lub plastikowych rowerków), w znacznym stopniu ułatwiające maluchowi wstawanie z ziemi, poruszanie się na czworakach czy w końcu chodzenie na dwóch nogach.

Z kolei w kategorii zabawek mobilnych dla nieco starszych dzieciaków, czyli co najmniej w wieku przedszkolnym, wyróżniamy przede wszystkim modele interaktywne, które wydają dźwięki i odgłosy, jeżdżą oraz poruszają poszczególnymi częściami konstrukcji. Przykładem takich produktów są m.in. elektryczne mini auta BMW dla dzieci, śpiewające i tańczące roboty, interaktywne pieski poruszające się do przodu (a nawet robiące salta), a także wszelkie koparki, dźwigi, traktory, wozy strażackie i inne pojazdy (z plastiku lub drewna).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*