Niezbędne wyposażenie dla strażaków

Niezbędne wyposażenie dla strażaków
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Straż pożarna to służba, która niesie pomoc społeczeństwu w bardzo wielu sytuacjach. Strażacy muszą być wyposażeni w odpowiedni sprzęt, który pozwoli im przeprowadzać działania gaśniczo-ratunkowe, a także w specjalistyczną odzież zapewniającą bezpieczeństwo podczas wykonywania swoich obowiązków. Akcje strażackie odbywają się o różnych warunkach pogodowych, dlatego muszą posiadać na wyposażeniu różne elementy ubioru, które zagwarantują najwyższy komfort pracy.

Jakie elementy składają się na strażacki mundur?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia strażaka jest hełm. Niezawodne i wytrzymałe hełmy wykonane z solidnych materiałów chronią całą głowę i zabezpieczają przed urazami podczas prowadzenia akcji w nawet najtrudniejszych warunkach. Niezbędną częścią ekwipunku są także wygodne buty oraz rękawice strażackie. Do pracy jesienią i zimą, gdy na dworze panują niskie temperatury konieczne jest zaopatrzenie jednostki w ciepłe polary, które można nosić pod kurtką.

Ciepłe i miękkie polary przeznaczone zarówno dla strażaków OPS, jak i PSP znaleźć można na stronie https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Polary-strazackie/71. Posiadają wygodne kieszenie, w których można przechowywać drobne oraz większe przedmioty. Są zapinane na zamki błyskawiczne, dzięki którym ich zakładanie oraz zdejmowanie jest szybkie i łatwe, co jest bardzo istotne podczas przygotowywania się do akcji. Wykonane są z solidnych materiałów, które wytrzymają nawet bardzo długie użytkowanie. Każda z bluz polarowych może zostać spersonalizowana za pomocą specjalnego haftu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*