O czym nie można zapomnieć, organizując I Komunię Świętą swojego dziecka?

O czym nie można zapomnieć, organizując I Komunię Świętą swojego dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komunia święta to ogromne i wyczekiwane wydarzenie w życiu każdego wierzącego dziecka. Długie przygotowania, a także udział w nabożeństwach przybliża do przyjęcia sakramentu. Jest to intensywny czas dla całej rodziny.

Ubranie dla dziecka na uroczystość Komunii Świętej

Dla chłopca podstawową szatą komunijną jest alba lub klasyczny garnitur. Sukienki komunijne dla dziewczynek, to ponadczasowe rozwiązanie. W sklepach stacjonarnych i internetowych jest wiele modeli do wyboru. Od zupełnie prostych krojów, do bardziej efektownych i wyszukanych. Jest to wyjątkowy dzień, dlatego zadbajmy również o ubranie na uroczystość po mszy. Dla chłopca sprawdzi się koszula i eleganckie spodnie, natomiast dla dziewczynek, krótsze sukienki w kolorze białym lub różowym, które będzie mogła wykorzystać również na inne okazje.

Jakie dodatki?

Pogoda majowa może być różna. Warto zaopatrzyć dziecko w cieplejszy biały sweter czy bolerko. Na liście powinny znaleźć się buty komunijne – najlepiej kupić je odpowiednio wcześniej, żeby można je było rozchodzić, torebka na różaniec i książeczkę oraz rękawiczki. W przypadku dziewczynek nie można zapomnieć o podkolanówkach i rajstopach. Całe ubranie dla dziecka najlepiej skompletować dużo wcześniej, żeby był czas na ewentualne poprawki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*