Ogród zimowy – stwórz swoją wymarzoną strefę relaksu

Ogród zimowy – stwórz swoją wymarzoną strefę relaksu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na wybudowanie obok nich funkcjonalnego ogrodu zimowego. Jest to bowiem konstrukcja z jednej strony umożliwiająca hodowanie roślin przez cały rok, z drugiej zaś pozwalająca na wygodny wypoczynek. Co istotne, nadaje się do postawienia nie tylko na ziemi (np. jako obiekt przylegający do budynku mieszkalnego), ale także na tarasie, balkonie czy nawet dachu. W montażu wyjątkowo estetycznych ogrodów zimowych specjalizuje się m.in. ta głogowska firma: https://winter-gardens.pl/.

Od zastosowanych rozwiązań zależy poziom komfortu

Ogród zimowy najlepiej jest wybudować z wytrzymałych profili drewnianych lub aluminiowych (oba materiały posiadają wystarczającą odporność na obciążenia) oraz dużych tafli podwójnego szkła hartowanego, wypełnionego specjalnym gazem izolującym. Aby zagwarantować sobie optymalny komfort podczas przebywania we wnętrzu, trzeba koniecznie zadbać o zainstalowanie wydajnego systemu grzewczego, nowoczesnej wentylacji, a ponadto markiz bądź rolet, które zabezpieczą przestrzeń przed przedostawaniem się do niej nadmiaru światła słonecznego i ciepła.

Istotne znaczenie ma także umieszczenie w ogrodzie licznych kwiatów i krzewów, ponieważ dotleniają powietrze, a jednocześnie usuwają z niego szkodliwe dla zdrowia substancje. W ten sposób pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i ułatwiają relaks. Aranżacja omawianego obiektu nie byłaby oczywiście pełna bez wygodnych mebli, takich jak choćby lekka sofa z kolorowymi poduszkami, elegancki stolik kawowy (ewentualnie duży stół jadalniany), krzesła z wyprofilowanym oparciem czy hamaki. Pozostałe elementy zapewniające maksymalny wypoczynek to stylowe lampiony podłogowe i dywan z miękkim włosiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*