Patelnie teflonowe kontra ceramiczne

Patelnie teflonowe kontra ceramiczne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby smażone potrawy charakteryzowały się wyśmienitym smakiem, należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt. Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się patelnie teflonowe. Z każdym rokiem jednak, coraz więcej klientów wybiera patelnie z powłoką ceramiczną. Warto więc przyjrzeć się bliżej obu produktom i zastanowić się, które z nich są lepsze.

Teflon to materiał, który został wymyślony przez firmę DuPont. Ze względu na swoją odporność na przywieranie, szybko zyskał uznanie branży gastronomicznej. Dzięki tej właściwości, możliwe stało się smażenie na patelniach bez używania tłuszczu, co pozwoliło na przygotowywanie zdrowszych posiłków. Niestety teflon posiada również wady. Największą z nich jest duża wrażliwość na zarysowania. Używając metalowych sztućców podczas smażenia, można doprowadzić do szybkiego zniszczenia powierzchni patelni. Uszkodzona powierzchnia teflonowa, nie tylko traci swe właściwości nieprzywierające, lecz może także powodować przedostawanie się drobinek tego materiału do pożywienia, co może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlatego też, porysowany produkt nadaje się wyłącznie do wyrzucenia.

Takiego problemu nie mają użytkownicy patelni ceramicznych. Produkty te również posiadają nieprzywierającą powłokę, jednak jest ona dużo bardziej odporna na zarysowania. Cechą charakterystyczną powłok ceramicznych jest to, że równomiernie się nagrzewają i długo utrzymują ciepło, co pozwala na mniejsze zużycie energii. Patelnie wykonane w tej technologii powstają w sposób naturalny, dlatego nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Wadą tego typu produktów jest to, że nie są odporne na szok temperaturowy, a więc zalanie ich lodowatą wodą może doprowadzić do zniszczenia ceramicznej powłoki. Decydując się na patelnię ceramiczną, trzeba liczyć się też z tym, że będzie ona prawdopodobnie droższa, od swego teflonowego odpowiednika.

Bogatą ofertę patelni m.in. marki Silit sklep internetowy www.wenahome.pl oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach.

Interesuje Ciebie porcelana Villeroy & Boch ? Sprawdź ofertę sklepu WenaHome.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*