Pierwsze zabawki, które warto kupić dziecku

Pierwsze zabawki, które warto kupić dziecku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako rodzice chcemy stworzyć swojemu maluchowi warunki do wszechstronnego rozwoju – robimy wszystko, by prawidłowo przebiegał jego rozwój ruchowy, wzrokowy i słuchowy, dbamy o to, by wszystkiego uczył się w swoim tempie i w komfortowych warunkach. Umiejętności nabyte w okresie niemowlęctwa, będą miały przecież istotny wpływ na całe jego życie. Popularnym i skutecznym sposobem na wspieranie tego procesu jest wykorzystanie rozmaitych zabawek, mniej lub bardziej interaktywnych, dostosowanych do wieku dziecka. Dlaczego warto z nich korzystać?

Zabawki interaktywne dla niemowlaków – ułatwienie dla rodziców

Małe dzieci mają naturalny odruch eksploracji terenu, przyglądania się, dotykania, a nawet brania do buzi nieznanych przedmiotów. Jest to mechanizm, w który zaopatrzyła je sama natura, a który pozwala im poznawać świat, jednak we współczesnym świecie nie zawsze jest to dla nich bezpieczne. Dobrze dobrane zabawki dla niemowlaków, jak drewniane samochodziki, gryzaki czy grzechotki marki Lullalove, pozwolą zaspokoić potrzebę doznawania nowych bodźców, a przy tym dają gwarancję bezpieczeństwa.

Wygodny gryzaczek ukoi ból dziąseł przy ząbkowaniu równie dobrze jak przypadkowy przedmiot znaleziony na podłodze przez ciekawskiego bobasa. Nieco starsze dzieci natomiast mogą już uczyć się świata wokół siebie za pomocą bardziej skomplikowanych narzędzi. Pierwsze zwierzątka mogą pooglądać w książeczce interaktywnej, a pluszaki czy zabawki na sznurku będą doskonałym sposobem na poznanie możliwości swojego rosnącego ciała w zakresie noszenia, ciągnięcia i podnoszenia. Wszystko to pomaga wspierać rozwój małych dzieci i nabierać im rozmaitych kompetencji niezbędnych do życia w skomplikowanym, pełnym niespodzianek świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*