Hobby

Podstawowe wyposażenie każdego krawca

Jak każdy profesjonalista, także i krawiec potrzebuje odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu będzie wykonywał swoją pracę szybciej, dokładniej i z jeszcze większą dbałością o potrzeby klientów. Co zatem musi znaleźć się w jego pracowni?

Maszyna szwalnicza

To podstawowe, a zarazem obowiązkowe akcesorium. Posiada wiele typów ściegów. Poza podstawowymi, używanymi do łączenia ze sobą fragmentów wykroju dostępne są również ozdobne, czy owerlokowe. Używa się ich w zależności od gatunku tkaniny oraz przeznaczenia. Standardem jest także możliwość ustawiania szerokości i długości ściegów. Oprócz tego maszyna obrabia również dziurki. Ta mechaniczna ma zdecydowanie mniej funkcji niż komputerowa, która najchętniej wykorzystywana jest właśnie przez fachowców. Na uwagę zasługuje maszyna do szycia Brother. W zaawansowanych modelach dostępne są takie funkcje jak tworzenie własnego ściegu, automatyczne pozycjonowanie igły, szycia w bok i wiele innych. 

Stanowisko do tworzenia wykrojów

Tworzenie wykroju w materiale wymaga odpowiedniej przestrzeni do pracy. Niezbędny będzie zatem duży stół krawiecki, który może być wyposażony w specjalne podziałki oraz posiadać inne funkcje ułatwiające pracę. Da się na nim swobodnie rozłożyć tkaninę, a następnie narysować i wyciąć poszczególne elementy. W podstawowym wyposażeniu znajdują się też dobre nożyce, które powinny być bardzo ostre oraz ergonomiczne. Krawiec nie obędzie się także bez specjalnej kredy, szpilek, nici czy zestawu linijek i krzywików, które pozwalają na stworzenie własnego wykroju.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

dwa × 3 =