Pompy ciepła -cena.

Pompy ciepła -cena.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy ciepła ( sprawdź: pompy ciepła w Częstochowie) to stosunkowo nowe rozwiązanie dla naszych domostw. Instalacje oparte na nich, konkurują z piecykami gazowymi czy też tymi opalanymi węglem. Koszty pompy ciepła, zależą w dużej mierze od wymagań użytkowych. W kwestii tej ciężko znaleźć ujednoliconą stawkę dla całego zakresu mocy.

Moc oraz producent

Najbardziej istotną kwestią jest moc jednostki, która będzie nam służyła do ogrzewania (i/lub przygotowania ciepłej wody użytkowej). Pompy ciepła posiadają swoją charakterystykę, podobnie jak budynek, do którego chcemy dobrać to urządzenie. Z tego też względu, konieczne jest określenie parametrów pracy pompy.

Modele obliczeniowe są stosunkowo proste, ale zapoznanie ich wymaga czasu. Dlatego też o wiele szybszym rozwiązaniem, jest skonsultowanie naszych oczekiwań i wymagań ze specjalistą w temacie. Przygotowanie obliczeń przez rzetelną firmę, potwierdzone jest swoistą gwarancją (wykonywane przez osoby z uprawnieniami). Więksi producenci, pozwalają również na zgrubne sprawdzenie warunków przy pomocy prostych programów, znajdujących się na ich stronach.

Jeżeli już jesteśmy przy mocach, istotnie na ich wartość wpływa ogólna sprawność. Każdy producent zobowiązany jest do stworzenia karty produktu. To właśnie tutaj znajdziemy większość interesujących informacji o naszej pompie ciepła. One zaś, pozwolą nam na podjęcie słusznej decyzji.

Nie da się ukryć, że cena rośnie wraz z jakością oferowaną przez producenta. Potrafi on jednak zapewnić w tym wypadku lepsze warunki gwarancyjne lub też sprawność urządzenia. To z kolei przekłada się bezpośrednio na nasze dalsze koszty eksploatacji. Warto pamiętać również o tym, że sama pompa stanowi tylko jeden z elementów instalacji. Cena rzędu 7500 zł nie będzie zawierała dodatkowego osprzętu (na przykład rur czy też zasobnika ciepła). Z tego też względu, inwestycja tego typu powinna zostać poparta odpowiednią analizą.

Bogatą ofertę pomp ciepła i klimatyzacji znajdziesz między innymi na stronie: https://www.waso-klimatyzacja.pl/klimatyzacja/krakow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*