Przygotowanie grobowca – jak upamiętnić zmarłą osobę?

Przygotowanie grobowca – jak upamiętnić zmarłą osobę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej osoby pogrąża rodzinę w żałobie. Wraz z upływem czasu pojawia się jednak chęć upamiętnienia ukochanego krewnego, a można uczynić to na wiele sposobów. Najbardziej trwałym, a zarazem praktycznym jest postawienie bliskiej osobie nagrobka. Nim jednak sfinalizujemy umowę z zakładem kamieniarskim, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Sprawdzamy i radzimy czym kierować się przy stawianiu rodzinnego pomnika. 

Trwałość i solidność wykonania priorytetem w trakcie tworzenia grobowca

By pomnik został solidnie wykonany należy odczekać przynajmniej sześć miesięcy od daty pochówku i wziąć pod uwagę panujące warunki przy gruncie. Wpłynie to znacznie na czas pracy firmy kamieniarskiej i szybsze ukończenie nagrobka. Przed finalizacją transakcji warto przemyśleć wybór materiału, który wypełni nagrobne płyty. Najbardziej popularny jest marmur oraz granit – są to surowce, które nie nastręczają również problemów w późniejszej konserwacji i utrzymaniu czystości pomnika.

Zwróć uwagę na detale

Wazony, podstawka na znicze, miejsce na wiązanki ze sztucznych kwiatów – to wszystko również ma znaczenie w trakcie projektowania grobu. Niemniej ważna jest kwestia tablicy nagrobnej oraz tego, co ma się na niej znaleźć poza personaliami zmarłego. Informacje o bliskiej nam osobie warto uzupełnić jej zdjęciem, które kojarzy się nam najlepiej. Fotografię nagrobną zlećmy profesjonalnej firmie, takiej jak chociażby ta dostępna pod adresem https://opal.lublin.pl/, która starannie i z dbałością o szczegóły przygotuje zdjęcie na porcelanie lub krysztale.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*