Ubranka niemowlęce – ile kupić dla niemowlaka?

Ubranka niemowlęce – ile kupić dla niemowlaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres oczekiwania na narodziny dziecka jest ekscytujący, ale także bardzo pracowity dla przyszłych rodziców. Konieczne jest przecież przygotowanie wyprawki, w której znajdą się rzeczy niezbędne po narodzinach pociechy. Większość przyszłych rodziców zastanawia się co powinno się znaleźć w wyprawce, jaki rozmiar powinny mieć kupowane ubranka dla niemowlaka, a także jak dużo powinno ich być. Co w takim razie trzeba wiedzieć kompletując odzież dla dziecka?

Najważniejsze zasady

Wiele młodych osób popełnia duży błąd jakim jest kupowanie dużej ilości ciuszków dziecięcych w najmniejszych dostępnych rozmiarach (tj. 56, a nawet 50). Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup ubranek w rozmiarze 62, a nawet większym, ponieważ niemowlęta bardzo szybko wyrastają ze swojego rozmiaru, zatem bardzo szybko potrzebne okażą się nieco większe ciuszki.

Bardzo ważną kwestią jest także ilość ubranek, jakie należy kupić dziecku. W tym przypadku należy postawić na zdrowy rozsądek – 10 zestawów ubranek na początek wystarczy, kolejne ciuszki lepiej kupować na bieżąco. W skład zestawu w okresie wiosenno – letnim wchodzą body dziecięce (sprawdź: body dla dzieci z napisami) oraz pajacyk, natomiast w okresie jesienno – zimowym będą to śpioszki oraz kaftaniki. Poza wspomnianymi zestawami należy kupić dziecku dwie czapeczki, 5-6 par skarpetek oraz ubranie wierzchnie – również w tym przypadku znaczenie ma pora roku: latem wystarczy bluza lub cieplejszy pajacyk, natomiast zimą dobrze sprawdzi się ciepły kombinezon. Podczas zakupów należy zwracać uwagę na materiał z jakiego wykonane są ubranka, dobrze by ciuszki mające bezpośrednią styczność z ciałem, tj. body niemowlęce, kaftaniki, śpioszki czy pajacyki były wykonane z naturalnych materiałów (np. bawełna), ponieważ nie podrażnią delikatnej skóry niemowlęcia, dodatkowo są one przewiewne i wygodne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*