W jaki sposób można odprowadzać ścieki z naszego domu?

W jaki sposób można odprowadzać ścieki z naszego domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka opcji oczyszczania i odprowadzania ścieków z domu. Najczęstszą metodą jest podłączenie się do miejskiej sieci kanalizacyjnej, ale istnieją również inne możliwości. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy masz wystarczająco dużo miejsca na swojej posesji, aby zainstalować szambo i/lub pole rozsączające. Jeśli nie, trzeba będzie znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Istnieją istnieją poszczególne rodzaje systemów oczyszczania ścieków:

Miejski system kanalizacyjny

Miejski system kanalizacyjny to rozległa sieć rur, które transportują ścieki z domów i firm z dala od miejsca ich powstawania i do scentralizowanej oczyszczalni. Systemy te są zaprojektowane tak, aby oczyszczały wszystkie ścieki, które do nich trafiają i bezpiecznie zwracały je do środowiska. W niektórych krajach rozwijających się ludzie mogą odprowadzać swoje ścieki bezpośrednio do rzek lub oceanów bez żadnego oczyszczania! W innych z kolei wykorzystuje się do przechowania specjalne zbiorniki na szambo, które można nabyć choćby pod następującym adresem https://www.carbo-san.com/.

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie są budowane w celu oczyszczenia ścieków, tak aby mogły one bezpiecznie wrócić do środowiska. Oczyszczalnie różnią się wielkością i złożonością, w zależności od tego, jak dużo ścieków otrzymują i jak bardzo wymagają one oczyszczania. Najczęstszą formą oczyszczania jest tzw. oczyszczanie pierwotne, które usuwa cząstki stałe (odpady) z wody za pomocą sit lub osadników. Odpady są następnie spalane lub zakopywane na składowiskach w pobliżu zakładu. Po oczyszczeniu wstępnym, ścieki przepływają do zbiorników oczyszczania wtórnego, w których mikroorganizmy (bakterie) trawią materię organiczną, taką jak odpady spożywcze, martwe rośliny i odchody zwierzęce pozostałe po oczyszczaniu wstępnym (osad). Ciecz pozostała po oczyszczaniu wtórnym nazywana jest „ściekiem”. Ścieki są często odprowadzane do rzek lub morza, gdzie szybko rozcieńczają się słodką wodą, zanim trafią do ujść rzek, gdzie jest niewiele organizmów zdolnych do rozkładu materii organicznej na tyle szybko, by spowodować problemy dla innych żyjących tam organizmów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*