Zajęcia, które wspomagają rozwój

Zajęcia, które wspomagają rozwój
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kształcenie ustawiczne według standardów europejskich to jeden z najskuteczniejszych procesów prowadzących do wszechstronnego rozwoju osobistego, kształtowania i rozwoju uzdolnień, zainteresowań oraz ogólnej sprawności intelektualnej. W ten sposób każdy z nas może przez całe życie kształtować swoją osobowość, podnosić kwalifikacje zawodowe, doskonalić swoje najlepsze cechy.

W jaki sposób realizować kształcenie ustawiczne?

Pod kątem rozwoju osobistego można wdrażać je na wiele sposób. Jednym z nich jest podjęcie kolejnych studiów czy kolejnego stopnia kształcenia. Wszelkie studia podyplomowe, zaoczne czy po prostu specjalistyczne kursy zawodowe zmuszają nas do wysiłku intelektualnego oraz poszerzają horyzonty. Jeszcze inną techniką do zastosowania są kursy języka niemieckiego w Poznaniu, które pomagają opanować język obcy od zera lub umożliwiają powrót do niego i podniesienie kwalifikacji.

Szkoła językowa UAM w Poznaniu dostarcza możliwości opanowania pierwszego lub kolejnego języka obcego. Warto pamiętać, że nauka języka obcego nie ogranicza się do powtarzania słów. Razem z poszerzaniem słownictwa kursanci poznają nową kulturę, zwyczaje mieszkańców, ich problemy oraz radości.

Zapoznają się z geografią, historią, sztuką a także nauką. Poznawanie nowego języka jest jak znajomość z wieloma nowymi osobami. Oprócz tego, sprzyja to rozumieniu innych nacji i ich poglądów. Zachęca do podróżowania i zwiedzania bez barier językowych, buduje wrodzoną ciekawość drugiego człowieka i jego przemyśleń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*