Zakup pelletu – na co zwracać uwagę, czego unikać

Zakup pelletu – na co zwracać uwagę, czego unikać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet to paliwo stałe wykorzystywane powszechnie do ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych oraz niewielkich zakładach przemysłowych. Produkowany jest z odpadów drzewnych, a charakteryzuje się całkiem niezłą wartością opałową, ekologicznym charakterem i atrakcyjną ceną za tonę. Przy jego wyborze trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny, a także podstawowe właściwości użytkowe. Jeśli interesuje nas dobry pellet sklep internetowy oferuje ten produkt w zróżnicowanej klasie.

Gwarancja wysokiej wydajności

Wybierając pellet jako główny materiał do ogrzewania budynku mieszkalnego, należy przede wszystkim dokładnie sprawdzić, czy granulki są jednakowego rozmiaru i koloru (odcień naturalnego drewna), a także czy posiadają idealnie gładką teksturę, nie są nadmiernie kruche i wystarczająco łatwo toną w wodzie. Duże znaczenie ma ponadto zawartość pyłu i wilgoci, która powinna być jak najniższa. Wymienione cechy świadczą o wysokiej jakości paliwa. Dzięki temu w trakcie jego eksploatacji w sezonie zimowym unikniemy problemów z zapychaniem się kotła, nieprzyjemnym zapachem, powstawaniem niepożądanych złogów w kominie czy kiepską wydajnością. Skutkują one zazwyczaj koniecznością poniesienia znacznych wydatków finansowych.

Pamiętajmy jednocześnie o tym, aby bezwzględnie unikać zaopatrywania się w pellet u kompletnie nieznanych producentów i dostawców, ponieważ bardzo często oferują oni wyroby niepełnowartościowe – np. zbyt wilgotne albo zanieczyszczone syntetycznymi elementami bądź środkami chemicznymi. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się pellet klasy A1, choć jest on oczywiście najdroższy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*