Trendy i życie

Zalety noszenia rajstop i łączenia ich w stylizacjach

Rajstopy pełnią bardzo ważną funkcję w tak zwanym biurowym dress code. Podkreślają to wszyscy światowi eksperci zajmujący się modą damską. Można również o tym przeczytać w regulaminach wielu firm, które wymagają od swoich pracowników ściśle określonego stylu ubierania. Zatem, jakie są główne zalety noszenia rajstop i jak łączyć je z innymi elementami ubioru?

Rajstopy w biurowy dress code

Odsłonięta skóra nóg jest w biurze bardzo niewskazana zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. O ile jednak ci piersi podczas oficjalnych spotkań z klientami i współpracownikami noszą zazwyczaj długie spodnie, to panie muszą sięgnąć po czarne lub cieliste rajstopy. Co warte jednak zaznaczenia od reguły tej istnieje wyjątek. Kobiety, które w pracy stawiają na długie, sięgające znacznie poniżej linii kolan sukienki mogą zdecydować się na inne elementy garderoby osłaniające skórę nóg – na przykład pończochy damskie czarne.

Oczywiście, rajstopy to nie tylko biurowy dress code. Ta kobieca część garderoby może bowiem również stanowić bardzo ciekawy i interesujący elementy outfitu noszonego na co dzień, czy też przygotowanego pod wspólne, wieczorne wyjście ze znajomymi do baru lub dyskoteki. Co więcej, w casualowych stylizacjach kobiety nie są również skazane na proste modele rajstop w czarnym lub cielistym kolorze. Dopuszczalna jest pełna dowolność. Dla przykładu, do letniej, krótkiej sukienki sprawdzą się kolorowe rajstopy w groszki, czy też nietypowe podkolanówki nawiązujące swoim stylem do ameryki końcówki XX-wieku

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

4 + 2 =