Aranżacja wnętrz – jakie meble nabyć, aby połączyć ciekawy design z funkcjonalnością?

Aranżacja wnętrz – jakie meble nabyć, aby połączyć ciekawy design z funkcjonalnością?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciekawy design nie równa się tylko nowoczesnemu stylowi, pomieszczenia mogą być urządzone w stylu klasycznym, kolonialnym czy prowansalskim. Ciekawy to słowo, które można przypisać wielu stylom, wyglądającym interesująco, zachwycają, a przy tym są praktyczne i posiadają liczne udogodnienia dla użytkowników. W funkcjonalnych wnętrzach każdy mebel pełni określoną funkcję, nie jest jedynie ozdobą, która ma ładnie wyglądać. 

Minimalizm – stawiamy na niezbędne rzeczy

Ciekawe i funkcjonalne wnętrze można w łatwy sposób uzyskać dzięki minimalizacji dodatków i wszelakich ozdób. Zamiast kolejnej figurki lub ozdobnego obrazu można postawić lub zamontować w tym miejscu lampę w nietuzinkowym kształcie. Zamiast ustawiać książki na regałach lub akcesoria układać na półkach, można zakupić biurko z szufladkami, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne rzeczy, a nie będą one na zewnątrz, co dodatkowo doda pomieszczeniu przestrzeni. W funkcjonalnych pomieszczeniach dominują takie kolory jak biel, szarość oraz beż. Chcąc nadać charakteru wnętrzu, poleca się kupić dodatki w mocnym kolorach. W połączeniu z jasnymi barwami świetnie sprawdzi się indygo, fuksja, purpurowy czy turkus. 

Kuchnia w stylu funkcjonalnym

W funkcjonalnych kuchniach świetnie sprawdzają się meble kuchenne białe, które pasują do każdego koloru. Pomysłowymi, jakie można tu zastosować, są mozaiki na ścianach w kształcie figur geometrycznych, szczególnie bazujące na kołach lub wielobokach. Funkcjonalność i minimalizm w rezultacie może się przełożyć na rezygnację z nadmiaru dodatków, dzięki czemu pomieszczenia wydają się dużo większe i bardziej estetyczne, a światło w nich odgrywa największą rolę. Powinno być głównie dzienne, bo to ono wydobywa z pomieszczenia naturalne piękno i podkreśla wartość aranżacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*