Automatyzacja spawania – za sprawą jakich rozwiązań jest ona możliwa?

Automatyzacja spawania – za sprawą jakich rozwiązań jest ona możliwa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spawanie jest ważnym procesem w produkcji, i nie chodzi tylko o łączenie dwóch kawałków metalu. Spawanie jest wykorzystywane do tworzenia skomplikowanych kształtów i form, które są trudne do stworzenia w inny sposób. I właśnie dlatego potrzebujemy automatyzacji spawania do tego procesu.

Rozwiązania dziedziny spawania dostępne na rynku

a) Spawanie robotyczne – to rozwiązanie pozwala na spawanie skomplikowanych form poprzez wykorzystanie robota do przemieszczania elektrod. W ten sposób można uniknąć błędów ludzkich i zapewnić dobrą jakość. Spawanie zrobotyzowane zyskuje z roku na rok większe uznanie i staje się coraz częściej stosowaną formą w tej dziedzinie.

b) Spawanie komputerowe – to rozwiązanie pozwala na kontrolowanie wszystkich aspektów procesu spawania z ekranu komputera lub tabletu. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko jest wykonywane prawidłowo.

c) Oprogramowanie spawalnicze – to rozwiązanie daje Ci dostęp do szczegółowych informacji o każdej spoinie wykonanej przez Twoje maszyny, dzięki czemu możesz wcześnie wykryć problemy i zapobiec ich późniejszemu wystąpieniu. Możesz również wykorzystać to rozwiązanie do celów szkoleniowych, ponieważ daje ono dostęp do historii każdej wykonanej spoiny. W ten sposób możesz monitorować postępy swoich pracowników i wcześnie wykryć ewentualne obszary wymagające poprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*