Badania medycyny pracy – o czym warto pamiętać?

Badania medycyny pracy – o czym warto pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdecydowana większość osób zatrudnionych na umowę o pracę podlega obowiązkowi badań wstępnych. Te pozwolą ocenić zdolność pracownika do pełnienia obowiązków na danym stanowisku. Sprawdź, jak przygotować się do badań i gdzie warto się zgłosić.

Wskazówki na dobry początek

W dobrych placówkach szybko i sprawnie uzgodnisz termin za pomocą kontaktu mailowego lub telefonicznego. Pamiętaj, aby na badanie przyjść zdrowy i wypoczęty. Jeżeli starasz się o stanowisko kierowcy lub operatora maszyn w ruchu przestrzennym, nie spożywaj pokarmów 3 godziny wcześniej. Zdarza się, że specjalista kieruje osoby badane do innych lekarzy, celem dalszej konsultacji (np. neurologicznej czy okulistycznej).

Najlepiej wykonywać badania w renomowanych punktach. Dzięki temu uzyskasz pewność, że przebiegną szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Świetnym rozwiązaniem może być wybór pracowni Diagnozis, w której pracują wyłącznie profesjonaliści. Wystarczy zajrzeć na stronę http://diagnozis.opole.pl/lekarz-medycyny-pracy/ i zapoznać się ze szczegółami. 

Co zabrać ze sobą na badania?

Przede wszystkim pamiętaj o niezbędnych dokumentach. Zabierz ze sobą dowód osobisty, a jeśli chcesz zrobić badanie dla kierowcy, weź również prawo jazdy. Jeżeli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe, również musisz je mieć. Pamiętaj, że kompetentna obsługa pracowni Diagnozis udzieli Ci wszystkich informacji telefonicznie lub mailowo. Skontaktuj się ze specjalistami i dowiedz się więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*