Bezpieczeństwo dziecka na spacerze i w podróży

Bezpieczeństwo dziecka na spacerze i w podróży
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Atestowane foteliki samochodowe

Zgodnie z przepisami, dzieci należy przewozić samochodami w specjalnych fotelikach. W związku z tym, że w sprzedaży znaleźć można zarówno tanie produkty dostępne w supermarketach, jak i droższe modele sprzedawane w specjalistycznych sklepach, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

Wysokiej jakości foteliki samochodowe, takie jak te oferowane przez firmę Cybex, które można znaleźć na https://www.smykoland.pl/producent-cybex,dCg-vg.html, mają stosowane certyfikaty potwierdzające ich jakość i solidność. Aby przekonać się o poziomie bezpieczeństwa, jaki oferuje dany produkt, należy zapoznać się z wynikami testów zderzeniowych przeprowadzanych przez niezależne instytuty. Specjaliści zalecają zakup wyłącznie tych modeli, które w tego rodzaju testach osiągnęły przynajmniej ocenę 3.

Stabilne i solidne wózki

Jeśli chodzi o bezpieczne wózki, tutaj trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na stabilność i solidność konstrukcji. Zaleca się zakup modeli czterokołowych, wyposażonych w system amortyzacji oraz duże pompowane koła. Takie wózki najlepiej sprawdzają się na nierównych chodnikach, zapewniając pełną kontrolę i stabilność prowadzenia. Szukając wózków gondolowych, należy wybierać, te z wysoką burtą. W przypadku spacerówki istotne znaczenie ma wyprofilowane siedzisko.

Wśród dostępnych produktów na uwagę zasługują m.in. wózki Joie, które cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Produkty tej firmy wyposażone są w punktowe pasy bezpieczeństwa, zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem. Lekka, lecz trwała konstrukcja sprawia, że wózek jest łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia także solidny hamulec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*