Biżuteria jubilerska kontra sztuczna

Biżuteria jubilerska kontra sztuczna
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda zainteresowana osoba w dzisiejszych czasach może wybierać pomiędzy biżuterią jubilerską oraz sztuczną. Wiele zależy tutaj od preferencji indywidualnej osoby. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że biżuteria sztuczna jest dużo tańsza od tej jubilerskiej, ale jest też mniej estetyczna oraz mniej odporna na uszkodzenia.

Biżuteria sztuczna składa się w dużej części z metali nieszlachetnych, dlatego też nie jest ona tak wytrzymała jak biżuteria jubilerska. Dzięki temu jednak przypomina ona biżuterię srebrną oraz złotą. W takiej biżuterii nie występują jednak kamienie szlachetne, które sukcesywnie zastępowane są różnego rodzaju produktami, takimi jak kryształy. Jest ona zdecydowanie niższej jakości niż biżuteria jubilerska, ale przemawia za nią przystępna cena, ponieważ nie każdą osobę stać na zakupienie biżuterii jubilerskiej. Może to być dobry pomysł na prezent urodzinowy dla bliskiej osoby.

Biżuteria jubilerska jest naprawdę bardzo atrakcyjna, ale też posiada niezwykle wysoką jakość. Trudno ją uszkodzić, nie ściera się i prezentuje się przez długi czas estetycznie. Wykonywana jest jedynie z metali szlachetnych, dlatego jest dużo droższa od biżuterii sztucznej. Wykonywana jest ona przez doświadczonych specjalistów, korzystać można z niej nawet przez kilka lat bez jakichkolwiek oznak noszenia. Biżuteria jubilerska może zostać również wykonana na zamówienie klienta, co stanowi o jej niepowtarzalności, dlatego też coraz większa grupa osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kasia 04.09.2017

    Jak dla mnie każda biżuteria, uwielbiam błyskotki ! 😀 *.*