Chrzest – co kupują rodzice, a co chrześni?

Chrzest – co kupują rodzice, a co chrześni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chrzest jest bardzo ważnym duchowym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Dziecko dopiero co przyszło przecież na świat, a już trzeba organizować ceremonię związaną z pierwszym sakramentem. Nie ma co się jednak oszukiwać – u wielu rodzin to wydarzenie oprócz sakramentalnego ma również mocne zabarwienie materialne.

Jest też dużym przeżyciem dla chrzestnych, którzy oprócz duchowej opieki powinni zapewnić młodemu człowiekowi także stosowny prezent zarówno podczas samego chrztu, jak i dalszego życia.

Co kupić dziecku?

Chrzestni zazwyczaj stają przed nie lada wyzwaniem zakupienia swojemu przyszłemu chrześniakowi odpowiedniego prezentu. Sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że w tym wieku dziecko nie ma jeszcze żadnych zainteresowań, ani nie może samo określić, co chciałoby otrzymać w prezencie. W takim wypadku chrzestni zazwyczaj zdają się na własną intuicję oraz gust rodziców. Zawsze istnieje możliwość dyskretnego wypytania o to, co chcieliby dostać dla swojego maleństwa.

Dobrym pomysłem będą personalizowane prezenty dla niemowlaka, na przykład ramka z jego zdjęciem, czy specjalny naszyjnik, który za kilka lat będzie noszony jako pamiątka chrztu. Istnieje też zwyczaj kupowania przez chrzestnego specjalnej świecy chrzcielnej, jednak przed podjęciem takiego kroku lepiej skonsultować go z rodzicami, ponieważ w wielu regionach Polski nie jest on już praktykowany.

Co kupują rodzice dziecka?

Rodzice dziecka rzecz jasna mają obowiązki związane z samą ceremonią. Należy do nich przygotowanie wnętrza kościoła oraz zakup specjalnego ubranka, w które będzie odziane niemowlę podczas chrztu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*