Co kupić 3-latkowi na urodziny?

Co kupić 3-latkowi na urodziny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór prezentu dla dzieci stanowi zazwyczaj poważny problem. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku postawienie na taką rzecz, która z jednej strony będzie wystarczająco interesująca pod względem wizualnym i rozrywkowym, z drugiej zaś będzie posiadała istotne walory edukacyjne. W dalszej części artykułu zostanie wymienionych kilka godnych polecenia podarunków.

Zabawki mobilne i nie tylko

Trzyletniemu maluchowi można z powodzeniem wręczyć w ramach prezentu rowerek biegowy z kółkami bocznymi, czyli pojazd idealnie nadający się do nauki jazdy na zwykłym rowerze. Gwarantuje on mnóstwo pozytywnych wrażeń, a także pozwala skutecznie ćwiczyć koordynację ruchową oraz trenować mięśnie. W tej kategorii strzałem w dziesiątkę są ponadto auta na akumulator i hulajnogi w wersji 2 w 1.

Świetną alternatywę stanowią rozmaite zabawki wykonane z naturalnego drewna, takie jak choćby pomysłowe układanki czy akcesoria kuchenne. Na uwagę zasługują również zabawki typowo edukacyjne, wyróżniające się tym, że znakomicie stymulują wyobraźnię, pamięć i zdolność logicznego myślenia. Zaliczamy do nich m.in. gry logiczne, klocki z nadrukowanymi cyframi lub literami, instrumenty muzyczne, puzzle i zestawy do majsterkowania. 

Inne warte rozważenia prezenty to:

– magnesy ze zwierzątkami

– książki z kolorowymi obrazkami i niewielką ilością tekstu

– interaktywne domki, lalki i roboty (mówiące, śpiewające itp.)

– masy plastyczne do tworzenia rozmaitych kształtów

– przybory do rysowania i malowania

– pacynki na rękę (do odgrywania ról)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*