Organizacja wesela w stylu eko

Organizacja wesela w stylu eko
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo modne jest ekologiczne podejście do życia w różnych jego aspektach. Może się ono objawiać choćby organizacją uroczystości weselnej w stylu eko, czyli z wykorzystaniem rozwiązań, które w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne. Warto np. przygotować podziękowania dla gości w formie nasion wybranych kwiatów umieszczonych w ozdobnej torebeczce z biodegradowalnego materiału. Jest to podarunek z jednej strony bardzo tani, z drugiej zaś niezwykle oryginalny.

Najważniejsze wskazówki dla organizatora imprezy

Jeśli zależy nam na weselu w stylu ekologicznym, musimy przede wszystkim zarezerwować salę jak najbliżej kościoła albo urzędu, tak aby wszyscy goście mogli udać się na zabawę pieszo. Alternatywę stanowi organizacja przyjęcia w plenerze – np. w ogrodzie bądź na łące. Oprócz tego Państwo Młodzi powinni przyjechać na miejsce uroczystości bryczką ciągniętą przez konie, a nie samochodem emitującym do atmosfery mnóstwo szkodliwych substancji.

W zakresie menu należy serwować głównie jedzenie od lokalnych dostawców, dbając jednocześnie o to, by każda potrawa została przyrządzona z produktów organicznego pochodzenia. W kwestii alkoholu polecane jest m.in. piwo niepasteryzowane i ekologiczne wino pozbawione pestycydów czy ulepszaczy. Kolorowe napoje gazowane w plastikowych butelkach najlepiej jest zastąpić domowej roboty lemoniadą bądź świeżo wyciśniętym sokiem z owoców. Ewentualny nadmiar pożywienia po zakończeniu imprezy warto natomiast podarować potrzebującym. 

Warto także skorzystać z takich rozwiązań jak:

– garnitur Pan Młodego z lnu, suknia z jedwabiu lub bawełny, buty z eko-skóry, a obrączki po dziadkach (ewentualnie przetopione ze starej biżuterii)

– sadzonki drzew i krzewów zamiast bukietów kwiatów

– zdjęcia z uroczystości w formie cyfrowej (na płycie CD)

– jutowe obrusy, papeteria z makulatury, kredowe tabliczki pełniące rolę winietek 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*