Co położyć na biurowej podłodze?

Co położyć na biurowej podłodze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór podłogi do biura jest uzależniony od różnych czynników, takich jak chociażby styl pomieszczenia czy właściwości poszczególnych materiałów. W bardzo wielu miejscach pracy do wyłożenia podłogi wykorzystuje się popularne wykładziny dywanowe i elastyczne, deski naturalne, panele, a nawet płytki. Warto jednak pamiętać o tym, aby zdecydować się na produkt o wysokich walorach zarówno użytkowych, ale i estetycznych. Które z rozwiązań sprawdzi się najlepiej?

Wykładzina, panele lub płytki – wybór zależy głównie od warunków użytkowania

Podłogę w biurze należy dobierać, mając na uwadze zwłaszcza warunki użytkowania. Na przykład w miejscu pracy, gdzie zatrudnione osoby poruszają się często na specjalnych krzesłach obrotowych, warto zamontować powierzchnię charakteryzującą się wysoką odpornością na ścieranie. Takie są dostępne na https://www.aximo.pl/wykladziny-obiektowe/.
Z kolei w stylowych i eleganckich biurowcach lepiej sprawdzą się ciemne kafelki, pełniące rolę reprezentacyjną

. W większości biur stosuje się wykładziny elastyczne (PVC), które są zrobione z polichlorku winylu i odporne na wycieranie oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Kosztują niewiele, a ich montaż jest banalnie prosty. Ponadto mogą imitować efektowne materiały, takie jak glazura, kamień albo drewno.

Nie można też nie wspomnieć o wykładzinie dywanowej w płytkach 50×50, która idealnie nadaje się do wyłożenia podłogi w niewielkich biurach. Jest ona wykonana z miękkich materiałów, takich jak m.in. delikatna wełna owcza, poliamid i polipropylen. Odznacza się przy tym dużymi właściwościami cieplnymi. Miłośnikom nowoczesnych rozwiązań zaleca się natomiast zamontowanie w biurze paneli podłogowych, kafelków lub płytek dywanowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*